CEVRAMOK

GIS experti z 11. ZŠ navštívili Centrum pro virtuální realitu

7.3.2010

GIS experti z 11. ZŠ navštívili Centrum pro virtuální realituVítězové loňské soutěže GIS Expert ze základní školy v ulici Obránců míru (11. ZŠ) se zúčastnili plánované exkurze do CEVRAMOKu, kterou jim přichystali pracovníci oddělení GIS ve spolupráci s Katedrou geografie Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. CEVRAMOK znamená v překladu Centrum pro virtuální realitu a modelování krajiny Katedry geografie, jenž se dlouhodobě věnuje problematice 3D modelování a tvorbě trojrozměrných výstupů, jak v podobě hmotných modelů, tak prostorového vizuálního vjemu.

Desetičlenná skupina dětí se společně s učitelem Vladimírem Novotným a Davidem Juřinou vydali na dobrodružnou cestu vlakem do nedalekého Ústí nad Labem vstříc novým zážitkům z 3D GISu. GIS experti viděli v 3D zobrazení například planetu Zemi, procesy probíhající v atmosféře, modely krajiny, modely zástupců říše hmyzu, ale také třeba i model molekuly viru HIV.„Exkurze nám ukázala zajímavou moderní cestu vzdělávání a také to, že práce s počítačovou technikou je zajímavá a prospěšná,“ řekl učitel Ing. Vladimír Novotný.

Akce byla natolik úspěšná, že se bude tento rok ještě jednou opakovat. Rádi bychom pozvali na školení učitele základních škol, kteří vyučují informatiku a zeměpis. Samotné školení, které je zcela zdarma proběhne 10. března od 15 hodin a to v prostorách 11. ZŠ v Mostě.  Přihlášky je možné podat do 5. března. (www)

Zavřít článek
EU - ESF MŠMT ČR OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost UJEP Ústí nad Labem